Об’єднання мережевих інтерфейсів в Ubuntu/Debian за допомогою «bonding»

Для цього в Linux існує модуль bonding та утиліти ifenslave. Усі настроювання будуть приведені на прикладі Ubuntu Server 11.04, але для інших версій Ubuntu або Debian вони тотожні.

Налаштування об’єднаних мережевих інтерфейсів

Утиліта ifenslave копіює параметри першого інтерфейсу на всі наступні додадаткові інтерфейси.

Тож встановимо необхідні пакунки:

Тепер необхідно додати модуль bonding до автозавантаження, прописав також й опції для його запуску. Створимо мережевий пристрій bond0:

Завантажимо модуль bonding:

Далі необхідно налаштувати параметри мережевого інтерфейсу bonding, для цього необхідно відредагувати файл налаштувань мережевих інтерфейсів /etc/network/interfaces.

Взагалі то додавати рядок запуску bonding «options bonding mode=0 miimon=100» до modprobe не обов’язково, достатньо запису в /etc/network/interfaces, але іноді bonding не завжди стартує через /etc/network/interfaces. То ж можна продублювати і там і там.

Лишилось перестартувати мережеві інтерфейси:

Список режимів для bonding

mode=0 (balance-rr)
Послідовно надсилає пакети з першого по останній інтерфейс.

mode=1 (active-backup)
Один з мережевих інтерфейсів активний, інші знаходяться в режимі очікування, якщо активний мережевий інтерфейс виходить з ладу, то інший інтерфейс стає активним (привласнив MAC-адресу), замінюючи пошкоджений. Не потребує додаткового налаштування комутатора.

mode=2 (balance-xor)
Передача за схемою [(джерельна MAC-адреса → XOR → MAC-адреса отримувача) %кількість інтерфейсів]. За цією схемою для кожного отримувача обирається певний інтерфейс в відповідності до MAC-адреси. Режим забезпечує балансування навантаження та відмовостійкість.

mode=3 (broadcast)
Усі пакети на всі інтерфейси. Режим забезпечує відмовостійкість.

mode=4 (802.3ad)
IEEE 802.3ad Dynamic Link aggregation (динамічне об’єднання каналів). Створює агрегації груп, що мають одні і ті ж швидкості та дуплексні налаштування. Використовує всі включені інтерфейси в активному зібранні згідно специфікації 802.3ad.
Необхідний комутатор з підтримкою IEEE 802.3ad Dynamic Link aggregation. Більшість параметрів потребує конфігурації для режиму 802.3ad.

mode=5 (balance-tlb)
Адаптивне балансування переданого навантаження: канал зв’язку не вимагає будь-якого спеціального налаштування. Вихідний трафік розподіляється відповідно до поточного навантаження (обчислюється за швидкостями) для кожного інтерфейсу. Вхідний трафік приймається поточним інтерфейсом. Якщо приймаючий інтерфейс виходить з ладу, то наступний займає його місце привласнивши його MAC-адресу.

mode=6 (balance-alb)
Адаптивний перерозподіл навантаження: включає balance-tlb плюс receive load balancing (rlb) для трафіку IPv4 і не вимагає спеціального налаштування. Тобто все так само, як і при mode = 5, тільки і вхідний трафік балансується між інтерфейсами.

label, , ,

About the author

One Comment

  1. Doll Shadoll 2011.07.08

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *